olej-kukurydziany-na-wlosyOlejek kukurydziany świetnie nadaje się do pielęgnacji zniszczonych i suchych włosów wysokoporowatych, których łuski są mocno odchylone od łodygi włosa. Struktura takich kosmyków jest bardzo nadwyrężona, a kondycja pozostawia wiele do życzenia.

Aby zapewnić im regenerację na odpowiednim poziomi i – przede wszystkim – taką, która jest skuteczna, najlepiej sięgnąć po naturalne olejki, koniecznie z przewagą wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (czyli tych z grupy omega-3 i omega-6). Tylko ta „rodzina” olejków jest w stanie dopasować się wielkością cząstek do struktury włosów wysokoporowatych i zapewnić im maksymalną odbudowę. Idealnie nadaje się do tego olejek kukurydziany, ponieważ po pierwsze jest dosyć powszechny i ogólnie dostępny, a po drugie składa się w około 55% z kwasów pasujących wielkością cząstek do wyniszczonych włosów.

Olejek kukurydziany bardzo dobrze wnika we włosy i nie zostawia na ich powierzchni tłustej warstwy, a przy tym świetnie nawilża kosmyki, nie pozwalając im na utratę wody z wnętrza. Zawiera duże stężenie fitosteroli, korzystnie wpływających na stan skóry i włosów. Fitosterole mają zdolność do syntezy kolagenu, a jednocześnie- przez blokowanie rozkładu elastyny w komórkach pozostawiają zarówno włosy jak skórę głowy elastyczną i pełną witalności. Olejek kukurydziany jest zatem substancja silnie regenerującą i nawilżającą włosy. Warto jednak mieć świadomość, ze włosy – podobnie jak nasza skóra – bardzo lubią zmiany. Dłuższe stosowanie jednego olejku na włosy może je uodpornić na jego działanie. Aby zapewnić pasemkom różnorodność i aby mieć pewność, że dostarcza się im kompletu niezbędnych dla zdrowego wzrostu składników – warto sięgnąć czasem po inny olejek do włosów, o podobnych właściwościach i zbliżonym bilansie kwasów tłuszczowych. Jeśli twoje włosy pokochały olejek kukurydziany, ale stosujesz go już bardzo długo i chcesz go zmienić na inny o podobnych właściwościach – sięgnij po olejek bawełniany. Ma on niemal identyczny bilans kwasów tłuszczowych, podobne stężenie drogocennych fitosteroli oraz odmładzającej witaminy E.
Olej kukurydziany 54,7 wielonienasycone, omega-6: 53,2

Olej z nasion bawełny 51,9 wielonienasycone, omega-6: 51,5
Jeszcze lepszą opcją dla włosów jest nieograniczanie się wyłącznie do jednego olejku nakładanego podczas kuracji, lecz stosowanie odpowiedniej, dobrze dobranej mieszanki naturalnych olejów. To zapewni włosom komplet najlepszych składników o potężnej mocy i działaniu silnie regenerującym, upiększającym i ochronnym.

Olejek do włosów Nanoil - najlepszy do pielęgnacji włosówOlejek Nanoil jest bez wątpienia uważany za najlepszy olejek do włosów. To genialny produkt, który nie tylko dogłębnie regeneruje kosmyki, ale również upiększa, odżywia i chroni. Dzięki Nanoil włosy przechodzą całkowitą przemianę. Zyskują kondycję, piękno i witalność. Stają się sprężyste i miękkie w dotyku. Olejek do włosów Nanoil to mieszanka odpowiednio dobranych i zbilansowanych naturalnych olejków – precyzyjnie skomponowana symfonia drogocennych składników, która w dodatku jest dopasowana do struktury włosów i stopnia ich zniszczenia. Porowatość włosów, czyli stopień odchyleń łusek na powierzchni, to jedno z najważniejszych kryteriów mówiących o kondycji włosów i sposobie ich pielęgnacji oraz o tym, jakich składników potrzeba im najbardziej do poprawy ich kondycji.

Olejek do włosów Nanoil – biorąc pod uwagę 3 stopnie porowatości włosów – występuje zatem w 3-ch wersjach, zaś każda z nich ma w składzie inne naturalne olejki. W wersji Nanoil do włosów zniszczonych i wysokoporowatych występują np. te olejek, w których składzie przeważają wielonienasycone kwasy tłuszczowe o dużych cząsteczkach: olejek bawełniany, migdałowy, z wiesiołka, awokado. Włosy grube i ciężkie, o niskiej porowatości źle zniosłyby tego rodzaju, wielkocząsteczkowe olejki, dlatego do ich pielęgnacji przeznaczone są olejki wnikające, o niewielkich cząsteczkach; takie, które wnikną do wnętrza włosa, nie przeciążając go. Należy do nich olej sosnowy, rycynowy, masło shea, babassu, olej monoi, masło cupuacu. Wszystkie 3 wersje olejku Nanoil zawierają ponadto argan i olej makadamia – dwa niezastąpione olejki od wieków stosowane do pielęgnacji włosów. Nanoil to jednak coś więcej niż tylko precyzyjny bilans olejków. Zawiera on bowiem wyjątkowe substancje, które wspomagają wzrost włosów i zagęszczają fryzurę, a dodatkowo hamują wypadanie kosmyków. Nanoil to regeneracja na najwyższym poziomie, a dodatkowo precyzyjny i niezawodny eliksir upiększający włosy: wzmacnia połysk oraz kolor włosów, wygładzają i dyscyplinują pasemka.

Nasza ocena:
Skład: 5/5 5/5
Skuteczność: 5/5 5/5
Aplikacja: 5/5 5/5

Bardzo dobrym olejkiem pielęgnującym i dyscyplinującym włosy jest olejek marki Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe. Jest to produkt, który zawiera w składzie 3 naturalne olejki, w tym wspominany we wstępie olej kukurydziany, odpowiadający z regenerację zniszczonych włosów. Produkt Kerastase nie nadaje się do olejowania skóry głowy (zbyt dużo silikonów), jednak bardzo dobrze dba o pasemka i rozświetla włosy, potęgując ich blask oraz powstrzymując puszenie. Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe to olej kukurydziany, olejek arganowy i olej kameliowy zamknięte w jednym flakonie. Wszystkie 3 zabezpieczają włosy przed gorącem, dodają im blasku, wygładzają i zapobiegają puszeniu. Elixir Ultime Oleo-Complexe nie zawiera dużo wysuszających alkoholi, dlatego jest jednym z bezpieczniejszych produktów, po które mogą sięgać również kobiety, których włosy są wyjątkowo osłabione i zniszczone. Olejek Kerastase można nakładać zarówno na wilgotne, jak i suche włosy.

Nasza ocena:
Skład: 4/5 5/5
Skuteczność: 4/5 5/5
Aplikacja: 5/5 5/5

Alternatywą dla produktu Kerastase jest Mythic Oil L’Oreal Professionnel, Nourishing Oil – to olejek do włosów, o niewielkiej ilości alkohole i kilku lotnych silikonach. Jego zadaniem jest odżywienie włosów oraz (przede wszystkim) natychmiastowa poprawa ich wyglądy poprzez spotęgowanie blasku włosów, nadanie im lekkości, wygładzenie i zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Olejek Mythic Oil ma ładną szklaną butelkę o orientalnym kształcie i ornamencie. Jego zapach jest bardzo intensywny i perfumowany, a w składzie znajdują się dobrze pielęgnujące włosy olejki: winogronowy (zapewnia nawilżenie i zmniejsza łamliwość włosów) oraz awokado (źródło wielu cennych witamin, niezbędnych włosom do pięknego wyglądu).

Nasza ocena:
Skład: 4/5 5/5
Skuteczność: 3.5/5 5/5
Aplikacja: 4.5/5 5/5

Opisane olejki należą do najchętniej wybieranych przez kobiety. Stanowią dobrze przemyślane mieszanki olejków odżywiających włos, a przy tym zawierają bardzo mało alkoholu (Loreal, Kerastase), lub są całkowicie go pozbawione (Nanoil)