olej-kukurydziany.jpgKuracje za pomocą oleju kukurydzianego można wykonać na kilka sposobów, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

1. Regeneracja.

Rozgrzewamy w dłoniach kilka kropli olejku i nakładamy na suche włosy i skórę głowy. Olej kukurydziany trzymamy na głowie przez około godzinę, przy czym istnieje tu bardzo ważna zależność, że im dłużej olej spoczywa na głowie, tym lepiej i intensywniej zadziała. Idealnym rozwiązaniem byłoby zatem pozostawienie olejku na włosach na całą noc i umycie głowy dopiero rano.

2. Dogłębne nawilżenie.

Olej kukurydziany nakładamy na zwilżone lekko, ale nie mokre włosy. Czas trzymania w tym przypadku jest nieco krótszy- wystarczy godzinna kuracja. Po minionym czasie należy oczywiście umyć włosy delikatnym szamponem.

3. Ochrona końcówek włosów.

Olej kukurydziany będzie również doskonałym serum do włosów ochraniającym same końce włosów. W tym celu nakłada się go na wysuszone już, ułożone włosy, aplikując go jedynie na same końcówki włosów, czyli jakieś 2- 3 cm długości włosa.

4. Jako shoot wzmacniający włosy.

Olejek kukurydziany (podobnie jak inne naturalne oleje) bardzo lubi długie leżakowanie na włosach i skórze głowy, jeśli jednak nie mamy akurat czasu na taką długotrwałą kurację, można dodać go po prostu do maseczki do włosów, lub balsamu używanego zazwyczaj po myciu włosów. Dzięki temu spotęguje on działanie odżywki.

5. Preparat kondycjonujący włosy.

To się często zdarza, zwłaszcza przy suchych, wyjątkowo zniszczonych włosach: bywa, że nie da się ich żadną siłą zdyscyplinować. Puszą się, każdy odgina się w inną stronę, a pasma żadną siłą nie dają się wygładzić. Również w takim przypadku warto jest sięgnąć po olejek kukurydziany, który wygładzi włosy i sprawi, że łatwo się ułożą. Olej nakłada się wówczas na łodygę włosa mniej więcej od poziomu uszu w dół, omijając jednak skórę głowy.